2013/14

?

?

1

Historia szcza.gif (822 bytes) Wychowanek KS Weso豉 Warszawa, graj帷y na pozycji 鈔odowego pomocnika lub obro鎍y. Syn Dariusza D德iga造, z kt鏎ym trafia do Bia貫gostoku w przerwie zimowej 2011/12, kiedy jego ojciec zostaje asystentem T.Hajty z Jagiellonii. Zostaje w陰czony do kadry zespo逝 graj帷ego w M這dej Ekstraklasie. Wcze郾iej wyst瘼uje w Mazurze Karczew, gdzie ma okazj do debiutu (w wieku 16 lat w doros貫j pi販e). Na jeden mecz w sezonie 2011/12 trafia te do zespo逝 ΘS 鏚 (ME) (gdzie by obserwowany przez M.Probierza, tak瞠 podczas sparingu I zespo逝 z Legi Warszawa). Latem 2012 przygotowuje si do nowego sezonu z I zespo貫m Jagiellonii. W Jagiellonii debiutuje (w wieku niespe軟a 17 lat) 11.08.2012 w meczu pucharu Polski (Sok馧 Ostr鏚a-Jagiellonia 1:8), zdobywaj帷 bramk oraz zaliczaj帷 2 asysty. 11.09.2012 debiutuje w reprezentacji Polski U-18 (Strumica: Macedonia-Polska 1:0, 29-90'). W Ekstraklasie debiutuje 29.09.2012 (Pogo Szczecin-Jagiellonia 1:1, 90-90'). W przerwie zimowej 2012/13 przebywa na testach w AC Torino. Przed rund rewan穎w 2012/13 zostaje przekwalifikowany na 鈔odkowego obro鎍. Wiosn 2013 wywalcza miejsce w podstawowym sk豉dzie Jagiellonii na 鈔odku obrony. Pomimo 17 lat spisuje si bardzo dobrze. Latem 2013 roku testowany przez Empoli (Serie B).