Jagiellonia Bia造stok > strona nieoficjalnaBia這stocki Klub Sportowy JAGIELLONIA Bia造stokJagiellonia Bia造stok > strona nieoficjalna

GKS Be販hat闚 - Jagiellonia Bia造stok  2:0 (2:0)
13 kwietnia 2012, Be販hat闚 - stadion GKS, godzina 18:00

鄴速e kartki szcza.gif (822 bytes) Bo駟k, Marcin 疾w豉kow - Thiago (6), Makuszewski (2), J.Paw這wski (5).

Be販hat闚 szcza.gif (822 bytes) Sapela - Modelski, Zbozie, Sawala, Popek - T.Wr鏏el, G.Baran, Marcin 疾w豉kow (90. Giel), Bo駟k, Mateusz Mak (66. Buza豉) - D.Nowak (90. Micha Mak). Trener: K.Kiere.
      Jagiellonia
szcza.gif (822 bytes) Sandomierski - Grzyb, Gusi (70. J.Paw這wski), Thiago, Norambuena - Makuszewski, Tymi雟ki, Bandrowski, 灤tkovi (46. M.Burkhardt), Seratli (46. Dzalamidze) - Rasiak.  Trener: T.Hajto.

.: Opis meczu

Kiedy Jagiellonia wybiera si na mecz ekstraklasy, trudno liczy na to, 瞠 wr鏂i cho熲y z punktem. W Be販hatowie z GKS-em gra豉 73. spotkanie wyjazdowe, odk康 wr鏂i豉 do najwy窺zej klasy rozgrywkowej, i oczywi軼ie przegra豉. Po raz 45.\

Gorszej dru篡ny pod tym wzgl璠em w ekstraklasie nie ma. Nie spos鏏 wyja郾i, dlaczego Jagiellonia na swoim boisku i poza nim jest jak doktor Jekyll i pan Hyde. Stadion w Bia造mstoku, cho daleki jest od idea逝, niczym szczeg鏊nym, potrzebnym do kopania pi趾i, od innych w Polsce si nie r騜ni. Jagiello鎍zycy pokonuj najwi璚ej kilometr闚 w sezonie, ale zwykle nie s to osza豉miaj帷e odleg這軼i. Z Lubina czy Tr鎩miasta pi趾arze nieraz nie maj bli瞠j, a wyniki notuj lepsze. Zreszt bia這stoczanie je盥膨 na swoje mecze nawet kilka dni wcze郾iej, poci庵iem, autobusem - wszystko na nic.

W sezonie 2007/8, pod koniec kt鏎ego zwolniono Artura P豉tka, bia這stoczanie wywalczyli na wyjazdach osiem punkt闚 z 45 mo磧iwych do zdobycia. Nie poradzi sobie z tym problemem najlepszy trener w 90-letniej historii klubu Micha Probierz: pi耩 punkt闚 w sezonie 2008/9, 12 - 2009/10, 13 - 2010/11, kiedy Jagiellonia zaj窸a a czwarte miejsce w rozgrywkach. W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, ju pod wodz Czes豉wa Michniewicza, 鄴速o-czerwoni zdobyli pi耩 punkt闚, wygrywaj帷 jedyne spotkanie w tym w sezonie w roli go軼i w Gda雟ku, tu przed przerw zimow.

Teraz przysz豉 kolej na Tomasza Hajt, kt鏎y w Bia造mstoku zaczyna swoj prac szkoleniow. W pi徠ek Jagiellonia pod jego wodz gra豉 pi徠e spotkanie wyjazdowe i po raz czwarty przegra豉. Uda這 si jej jedynie zremisowa na obiekcie Cracovii, kt鏎a zmierza do I ligi.

Mecz w Be販hatowie na dobre si nie zacz掖, a Jagiellonia przegrywa豉 ju 0:2. I w豉軼iwie mog豉 szykowa si w podr騜 powrotn. Bia這stoczanie prezentowali si na boisku tak, jakby grali w o這wianych butach albo przywykli do innego przyci庵ania ziemskiego (mo瞠 faktycznie kto powinien sprawdzi, czy na stadionie przy ul. S這necznej nie wyst瘼uj jakie anomalie fizyczne). Jagiello鎍zycy na obiekcie GKS-u wolniej od gospodarzy biegali, ni瞠j skakali. Mieli powa積e k這poty z opanowaniem pi趾i, z jej przyj璚iem, prostym podaniem, uderzeniem... I to wszyscy bez wyj徠ku. Jak ju komu wysz這 lepsze kopni璚ie - Maciej Makuszewski, Nika Dzalamidze, Marcin Burkhardt - zaraz psuli kolejne.

- Chcieli鄉y wsp鏊nie z Darkiem D德iga陰 wygra ten mecz za wszelk cen. Udowodni wszystkim, 瞠by nie m闚ili, 瞠 gramy ju o nic. Ale weszli鄉y tak fatalnie w mecz, 瞠 praktycznie korekty w sk豉dzie powinny by robione w 20.-25. minucie. Poczeka貫m do przerwy - m闚i Tomasz Hajto po pora盧e 0:2 w Be販hatowie.

W 46. min na boisku pojawili si Nika Dzalamidze i Marcin Burkhardt, kt鏎zy zast徙ili w sk豉dzie Ermina Seratlicia i Marko Cetkovicia. Trudno ocenia wyst瘼 Czarnog鏎c闚 pozytywnie, ale na pewno nie wygl康ali gorzej od koleg闚 z zespo逝. Obaj jednak nie potrafi przekona Hajty do siebie. Zagrali po raz pierwszy w tej rundzie w wyj軼iowej jedenastce. By mo瞠 ostatni, bo trener przed spotkaniem z GKS sam stwierdzi ju, 瞠 my郵i o kolejnych rozgrywkach i zawodnicy, kt鏎zy dostali szans, "musz udowodni, 瞠 chc na przysz造 sezon zosta w Jagiellonii, 瞠 potrafi gra". Wypowied ta musia豉 dotyczy r闚nie Grzegorza Rasiaka, wracaj帷ego do podstawowego sk豉du pod nieobecno嗆 kontuzjowanego Tomasza Frankowskiego. Do鈍iadczony napastnik wypad w Be販hatowie bardzo s豉bo, lecz on akurat zosta na placu gry do ko鎍a.

- Czeka nas wiele pracy - podkre郵a szkoleniowiec Jagiellonii. - Mamy dru篡n w przebudowie, mamy bardzo m這dy zesp馧. W meczu z Wis陰 Krak闚 [wygranym w poprzedni weekend 1:0 w Bia造mstoku, co oczywiste - red.] zagra豉 dru篡na o 鈔edniej wieku 23,2. Staramy si robi co nowego. W drugiej po這wie naprawd fajnie to momentami wygl康a這. Ale by這 to za ma這 na dru篡n z Be販hatowa, kt鏎a naprawd gra豉 z determinacj, koncentracj. Wyprowadza豉 bardzo gro幡e kontry. Czasem po meczu po prostu trzeba przyzna, 瞠 kto by lepszy i z honorem przegra. Podnie郵i鄉y w drugiej po這wie r瘯awic, ale nie by這 nas sta nawet na remis.

Mimo kolejnej pora磬i bia這stoczanie wci捫 maj a dziesi耩 punkt闚 przewagi nad stref spadkow (ostatnia w tabeli Cracovia gra jeszcze w poniedzia貫k w Warszawie z Poloni). Do ko鎍a sezonu zosta造 jeszcze cztery kolejki spotka. Najbli窺zy Jagiellonia rozegra w sobot na swoim boisku z G鏎nikiem Zabrze. P騧niej czekaj j wyjazdy na stadiony dw鏂h ekip ze szczytu tabeli - Legii Warszawa i 奸御ka Wroc豉w. 6 maja bia這stoczanie zako鎍z rozgrywki na Podlasiu z ΘS-em 鏚.

毒鏚這: Tomasz Piekarski/Gazeta Wyborcza.

.: Po meczu powiedzieli

Kamil Kiere (trener GKS):
Punkty, punkty i jeszcze raz punkty, bo one by造 dzisiaj dla nas najwa積iejsze. Zrobili鄉y dzisiaj na pocz徠ku meczu co, co powinni鄉y zrobi przed tygodniem we Wroc豉wiu. Tam si nie uda這, dzisiaj si uda這. Zgadzam si z trenerem Hajto, 瞠 bardzo du膨 rol w naszym zespole odegra Marcin 疾w豉kow, kt鏎y zagra dzisiaj jako cofni皻y napastnik. 鑿iczyli鄉y to ustawienie zim w Turcji, jednak bardzo d逝go nie mogli鄉y go wprowadzi, gdy kontuzjowani byli dwaj inni napastnicy, Nowak i Buza豉. Ciesz si, 瞠 dzisiaj to zafunkcjonowa這 i mo積a powiedzie, 瞠 jeste鄉y jakby dwustronni. Potrafimy zagra w systemie 4-1-4-1, a dzisiaj zagrali鄉y 4-4-2 i to przynios這 nam punkty. Przed nami cztery spotkania i trzeba sobie jasno powiedzie, 瞠 teraz zrobimy wszystko aby w kolejnym spotkaniu r闚nie zdoby punkty. Za這篡li鄉y sobie przed dzisiejszym meczem, 瞠 w ka盥ym z pi璚iu spotka jeste鄉y w stanie wygra i dzisiaj zrobili鄉y pierwszy krok. Dzi瘯uj zawodnikom za walk, szczeg鏊nie w pierwszej po這wie, gdzie pi趾arsko wygl康a這 to bardzo dobrze. Po przerwie co prawda troch si cofn瘭i鄉y, oddaj帷 pole Jagiellonii, ale konsekwentnie graj帷 w defensywie obronili鄉y wynik i mamy cenne trzy punkty a tak瞠 przerwan pass pi璚iu spotka bez wygranej.

Tomasz Hajto (trener Jagiellonii):
Gratulacje dla trenera gospodarzy za to, ze pierwsz po這w zagrali koncertowo a my鄉y si pogubili zupe軟ie. W przerwie dokonali鄉y korekt i w drugie po這wie nasza gra wygl康a豉 lepiej. D逝瞠j utrzymywali鄉y si przy pi販e i dochodzili鄉y do sytuacji. Pocieszaj帷e jest to, 瞠 na wysokim poziomie sta這 dzisiaj s璠ziowanie i trzeba na takich m這dych s璠zi闚 stawia. Chyba pierwszy raz w tej rundzie by貫m tak spokojny o prac s璠ziego. 畝l, 瞠 nied逝go kariery b璠 ko鎍zy tacy zawodnicy jak Marcin 疾w豉kow, bo nie wiem od kogo m這dzi ch這pcy b璠 mogli si uczy, bo nie widz nast瘼c闚 z takim podej軼iem i umiej皻no軼iami. Ten zawodnik roz這篡 dzisiaj nas na 這patki. Jego m康ro嗆, rozegranie, utrzymanie si przy pi販e i gra g這w by造 dzisiaj nieocenione dla dru篡ny z Be販hatowa. Chcia豚ym mie takiego zawodnika w swojej dru篡nie. Boli mnie nasze zachowanie w pierwszej po這wie, za nasza reakcja po przerwie by豉 fajna. Chcieli鄉y z trenerem D德iga陰 wygra ten mecz za wszelk cen, by nie m闚iono, 瞠 nie gramy o nic, ale tak fatalnie weszli鄉y w mecz, 瞠 korekty powinny by造 by robione ju po 20 minutach gry. Czeka nas wiele pracy. Mamy dru篡n w przebudowie , do tego bardzo m這d. Przeciwko Wi郵e zagra zesp馧 o 鈔edniej wieku 23,2. Staramy si robi co nowego i dzisiaj po przerwie momentami fajnie to wygl康a這, ale by這 to za ma這 na dru篡n z Be販hatowa, kt鏎a by豉 bardzo zdeterminowana, a do tego wyprowadza豉 bardzo gro幡e kontry. Mo積a powiedzie, podnie郵i鄉y r瘯awic, ale nie by這 nas sta nawet na remis. Wszyscy b豉gali mnie bym za這篡 ten dres na wyjazd i co… okazuje si, 瞠 nie dres wygra z Wis陰 a umiej皻no軼i.